Blog ze zdrowymi poradami

Maseczka z pokrzywy na wzmocnienie włosów.

maseczka z pokrzywy na wzmocnienie włosów

Na włosy suche i łamliwe najlepiej pomoże mleko, które działa silnie nawilżająco. Wystarczy nałożyć pełnotłuste mleko na włosy i chwilę przytrzymać. Innym sposobem jest maseczka z pokrzywy, która bardzo dobrze wzmacnia łamliwe włosy. Pokrzywę można znaleźć w wielu kosmetykach do włosów, można jednak samemu przyrządzić dobrą płukankę. Korzenie pokrzywy wystarczy zagotować z wodą. Gdy ostygnie namoczyć włosy w roztworze i nałożyć folię. Podobnie nawilżająco działa nałożenie na włosy oliwy z oliwek, można ją też równie dobrze połączyć z miodem, jeżeli włosy są jasne można dodać też kilka kropel soku z cytryny.

Włosy przetłuszczające się również lubią napary z pokrzywy. Dodatkowo idealnym sposobem jest maseczka z aloesu, który łagodzi podrażnienia i reguluje wydzielanie się sebum. Maseczka ta przeznaczona jest również dla osób z problemem łupieżu. Aby ją uzyskać należy zmiksować liść aloesu z wodą i dodać trochę miodu. Na łupież dobrze działa również szpinak czy kiszona kapusta.

Aby wzmocnić włosy dobrze jest zastosować jajko czy piwo. Płukanka piwna wzmacnia włosy a dodatkowo pogłębia ciemny kolor włosów. Wystarczy na koniec mycia polać obficie włosy butelką piwa. Jeżeli chodzi o jajko, dobrze jest zrobić z niego prosty szampon. Całe jajko mieszamy z dużą ilością soku z cytryny. Ta maseczka jest dobra szczególnie do włosów jasnych. Jajko można połączyć również z olejkiem rycynowym, który zamyka łuski włosów i zmniejsza ilość rozdwojonych końcówek, dodatkowo wzmacnia i nawilża włosy. Stają się one grubsze, ciemniejsze i mocniejsze. Olejek rycynowy można też wcierać w skórę głowy w celu przyspieszenia porostu włosów.

Naturalnym kosmetykiem jest również skrzyp polny, jest on składnikiem wielu suplementów diety działających na włosy, skórę czy paznokcie czy szamponów i odżywek. Jednakże z powodzeniem można zrobić dobrą płukankę skrzypową samemu. Wystarczy  skrzyp zagotować w wodzie i wystudzić. Naparem polać włosy po myciu, można również dodać pokrzywy.