Blog ze zdrowymi poradami

Trend na lustra

Trend na lustra

Reprezentują wielkomiejski styl i roztaczają w pomieszczeniu klasę – lustra. W najnowszych aranżacjach przestrzeni wracają w nowym stylu. Jeszcze nigdy lustra nie były tak ogołocone z dodatków, tak subtelnie piękne i lekkie. Przedstawiamy wcielenia najmodniejszego w ostatnim czasu terndu na lustra.

Seria luster Norm Menu umożliwia ścienny i podłogowy sposób aranżacji ściany. Norm Wall Oval ma opływowy, nawiązujący do vintage kształt. Lustro o długości 130 cm powieszone w poziomie w intrygujący sposób otwiera przestrzeń. Prostokątny model Norm ma również wyoblone narożniki. Aluminiowa rama wyposażona jest w widoczną pętle do powieszenia.

Studio Kaschkasch zaprojektowało dla Menu lustro o takiej samej nazwie. To rzecz niebywale surowa o niecodziennej, intrygującej konstrukcji. Aluminiowa rama lustra została w charakterystyczny sposób wygięta, dzięki czemu lustro łatwo ustawić w kącie. Zamknięta forma ramy sprawia, że samo lustro jest lekkie i chwilami wygląda na lewitujące w przestrzeni.

„Zwierciadło” zaprojektowane przez duet Gridy – również o tej samej nazwie, jest bardziej intymną interpretacją funkcji lustra. Funkcjonalność łączy się tu z użytecznością i unikatowym wzornictwem. Lustro niewielkie, o rozmiarach 34 cm na 25 cm ustawione jest na jesionowej podstawie. Działa jak ramka, można je dowolnie ustawiać w pozycji pionowej lub poziomej.

Otworzyć przestrzeń, zagrać światłem i uwolnić się od blokujących ram – właśnie tak można opisać lustra modułowe Mirrorized. Świetnie firma dobiera odpowiednie elementy przy wykończeniu wnętrza mieszkania tak aby wszystko ze sobą dobrze współgrało. Osiemnaście sześciokątnych lub prostokątnych płytek dekorują ścianę w lustrzany i błyskotliwy motyw plastra miodu czy cegły.

Linia Horizon w ofercie Normann Copenhagen to bogactwo wyboru. Owal, prostokąt w poziomie lub pionie, do tego barwne wykończenie lustra. Dwie funkcje ukryte w jednym produkcie. Transparentne lustro pozbawione ramy połączone jest z niewielką półką- pomocną przy domowych czynnościach „lustowych”.  Za projekt odpowiada ponownie studio Kaschkasch.Wygląda na to, że to najbardziej rozchwytywany duet projektantów ostatniego czasu.

Kolekcja luster Lust również od Normann Copenhagen jest zabawna, barwna i ozdobna. Tafla lustra została zabarwiona na fiolet, czerwień, złoto, błękit i zieleń. Kształt drewnianej ramy przybiera geometryczne formy inspirowane szlifem kamieni szlachetnych. Koncepcja Lust opiera się na łączeniu kolorowych luster w różne struktury ścienne.

Bardziej spokojny, ale również kolorowy projekt luster wprowadziła duńska marka Muuto. Delikatne, nudowe w zabarwieniu lustra Framed Mirror mają pudrową kolorystykę i kształty przypominające kompozycje palet cieni, pudrów, róży. To piękny i bardzo kobiecy w wyrazie projekt by Anderssen & Voll.