Łazienka to pomieszczenie, w którym zmagać musimy się niemal stale z dużą wilgotnością powietrza. Wilgoć ta potrafi niestety wkradać się wszędzie, także do naszych urządzeń agd takich jak pralka, skutkiem tego po czasie może być pozostający w niej nieprzyjemny zapach. Sprawdź jak się go pozbyć? Co zrobić by się więcej nie pojawił? Czy konieczne jest rozkręcanie całej pralki w celu usunięcia zanieczyszczeń i spowodowanych nimi zapachów?
ODGRZYBIONA PRALKA ZA POMOCĄ OCTU I WYBIELACZA
Pozytywną informacją jest fakt, ze zagrzybionej pralki nie musimy demontować. Kolejnym atutem działania na własną rękę jest oszczędność pieniędzy, ponieważ żeby ją wyczyścić nie musimy też używać drogich detergentów – wystarczy płyn do naczyń, litr octu oraz litr wybielacza. Trzeba też pamiętać, że czyszczenie zajmie nam trochę czasu, musimy zatem więc uzbroić się w cierpliwość.
Pierwsze, co powinniśmy zrobić, to myjemy wnętrze pralki za pomocą ściereczki maczanej w wodzie z płynem. Usuwamy zwłaszcza wszystkie plamki i kropki, które są spowodowane grzybem. Im więcej uda nam się ich usunąć, tym lepiej. Zwróćmy zwłaszcza uwagę na gumy uszczelniające znajdujące się przy drzwiczkach pralki – mocno je odegnijmy i z odsłoniętych w ten sposób zakamarków również usuńmy brud. Krok drugi to nastawienie pralki na najwyższą możliwą temperaturę, wlanie do pojemnika na płyn do płukania litra octu i włączenie pralki na pusto. Gdy proces prania się skończy, powtarzamy go, tym razem do pojemnika na płyn wlewając wybielacz. Trzecie pranie wykonajmy już zupełnie na pusto, by pozbyć się zapachu po occie i wybielaczu. Niestety, nie pozbędziemy się go całkowicie, musimy więc zostawić pralkę otwartą, by mogła się wywietrzyć.
Jeśli jest taka konieczność, czynność odgrzybiania powtarzajmy raz na jakiś czas w zależności od tego jaki mamy problem i przede wszystkim chęci.