Blog ze zdrowymi poradami

Produkty kwiaciarni Tęczowy Bukiet z Somonina

somonino kwiaciarnia

Kwiaty doniczkowe wpływają pozytywnie na nasze zdrowie, ponieważ wydzielają różne związki chemiczne. Warto uprawiać w domu kwiaty doniczkowe, bo poprawiają samopoczucie, dodają sił, czasem wręcz leczą. Jeżeli jednak chcemy kupić sobie coś gotowego tu i teraz to kwiaciarnia Tęczowy bukiet służy klientom pomocą. Proporcje roślin muszą być dobrze dobrane, dlatego warto posłuchać rad profesjonalistów z kwiaciarni.

Siemiana 1, 83-314 Somonino

telefon: 606709568

Bardzo ważną zależnością między kwiatami doniczkowymi a zdrowiem człowieka funkcjonującego na co dzień w pomieszczeniu do którego sprowadziliśmy rośliny jest zwiększająca się wilgotność powietrza. Obliczono, że do przyrostu 1 g masy zielonej rośliny potrzebują średnio od 200 do 2000 g wody. Po oddaniu energii wyparowuje ona przez liście i poprawia jakość powietrza. Wśród kwiatów doniczkowych do najlepszych „nawilżaczy powietrza” należą szeflera i paproć. Wilgotne powietrze zawiera więcej korzystnych jonów ujemnych niż powietrze suche.

Ciekawostka?

Pierwsze dokumenty, w których wymienia się wieś pod nazwą Semonino, pochodzą z 1241 roku. Wtedy to książę pomorski Sambor II przekazał tę osadę wraz z innymi wioskami biskupowi kujawskiemu.